Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (3.07.2020)

Dün ABD’den gelen güçlü istihdam verileri sorasında dolar endeksinde oluşan yükseliş eğilimi ile birlikte ons altın 1770 seviyesi üzerinden 1757’li seviyelere geri çekilse de, altındaki kayıpların kısa süre içerisine telafi edildiği görüldü. Akşam saatlerinde 1779,57 seviyesine kadar yükselen ons altın, günü yükselişle tamamladı.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1774 seviyesinden işlem görüyor. Alternatif getirilerdeki zayıflık ve koronavirüs vaka sayısındaki artışın güvenli liman alımlarını desteklemesi ile birlikte ons altındaki genel yükseliş eğiliminin sürdüğünü görmekteyiz. Bu noktada 1765 seviyesinin önemli bir destek seviyesi olduğunu görmekteyiz. Altın fiyatlarının kısa vadede bu seviye üzerinde bir tutunma çabası sergilemesi ve bugün içerisinde 1765 – 1780 bandında hareket etmesi beklenebilir.

Kısa vadede ons altın fiyatlarının 1780 direncini yeniden aşıp aşamayacağı takip edilecek. Teknik göstergeler, ons altının bu direnci yeniden kırması durumunda yükseliş hareketinin 1800 seviyesine doğru hızlanabileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya, Euro Bölgesi ve İngiltere’den gelecek olan Haziran Markit Hizmet & Bileşik PMI Endeksi (nihai – son okuma) verileri izlenecek. Bugün ABD’de resmî tatil nedeniyle piyasalar kapalı olacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN