Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (26.11.2020)

Başta koronavirüs aşısına ilişkin gelen olumlu haber akışı olmak üzere, ABD’de seçim belirsizliğinin azalması ve yaklaşan Noel sezonunu ile birlikte Avrupa’da karantina önlemlerinin gevşetilmesi gibi faktörler risk iştahının yüksek seyretmesini sağlıyor.

Güçlü seyreden risk iştahı ile birlikte güvenli limanlar değer kaybetmeye devam ederken, ons altın fiyatları dün 1800 – 1820 bandında hareket ederek zayıf seyrini korudu. Ons altın bu sabah saatlerinde 1808 seviyesinden işlem görüyor. Teknik görünüm açısından ons altında 200 günlük hareketli ortalamayı takip ediyoruz. Mevcut durumda 1795 seviyesi civarından geçen bu ortalamanın (aşağıdaki grafik üzerinden görülebilir – mavi çizgi) bir destek alanı oluşturduğunu görmekteyiz.

Altındaki düşüş eğiliminin devamı açısından bu ortalamanın aşağı yönlü kırılıp kırılmayacağı büyük önem arz ediyor. Ons atlının 200 günlük hareketli ortalamasının altına inmesi durumunda düşüş eğiliminin kısa vadede 1775 seviyesine doğru hız kazanması beklenebilir. Aksi taktirde bir süre 1800 – 1850 seviyeleri arasında bir bant hareketi oluştuğunu takip edebiliriz. Dolayısı ile bu haftanın geri kalanında mevcut durumda 1795 seviyesine denk gelen 200 günlük hareketli ortalamayı yakından takip edeceğiz.

Bugün yurt dışında Almanya Aralık Ayı GfK Tüketici Güven Endeksi verisi açıklanacak. ABD’de Şükran Günü nedeniyle bugün piyasalar kapalı olacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN