Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (26.07.2019)

Ons altın fiyatları, dün gerçekleşen Avrupa Merkez Bankası toplantısı ve arından Başkan Draghi’nin yaptığı açıklamalar sonrasında değer kaydederek 1411 seviyesine doğru geriledi. Draghi dünkü konuşmasında oldukça güvercin açıklamalarda bulundu. Ancak, konuşmasında yer alan ifadeler ve Bankanın sözlü yönlendirmesinde yaptığı değişiklik piyasa beklentileri doğrultusundaydı. Draghi genel olarak güvercin tavrını korumasına rağmen, piyasaların beklediği tonda açıklamalar yaptı ve bir “sürpriz” hamlede veya ifadede bulunmadı. Bununla birlikte Avrupa’da tahviller değer kazanırken, ons altın fiyatlarının de değer kaybettiği gözlemlendi. Dünkü düşüş ile birlikte ons altın yaklaşık son dokuz haftadır ilk defa haftalık bazda düşüş kaydetmeye hazırlanıyor.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1415 seviyesi civarında hareket ediyor. Teknik göstergeler, altın fiyatlarının bugün içerisinde 1400 – 1420 bandında hareket edebileceğine işaret ediyor. Bu noktada, teknik görünümü baz alarak, ons altının kısa vadede 1400 – 1405 bandını aşağı yönlü kırmasını beklemediğimizi ve altındaki geri çekilmelerin orta vadeli alım fırsatı vermesini beklediğimizi belirtmemizde fayda var. Bugün ABD’den gelecek olan 2Ç19 GSYİH Çeyreklik Büyüme Oranı, 2Ç19 Kişisel Tüketim ve 2Ç19 Çeyreklik Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) verileri takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN