Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (23.06.2022)

Fed Başkanı Powell’ın Seanto sunumu esnasında 1840$ seviyesi üzerine kadar yükselen ons altın, günü 1837,59$ seviyesinden sınırlı bir yükselişle kapattı. Altının ons fiyatı bu sabah saatlerinde 1835$ seviyesinden işlem görüyor. Başta Fed olmak üzere gelişmiş ülke merkez bankalarından gelen ek sıkılaşma adımlarının piyasalardaki resesyon endişelerini gündemde tutmaya devam edebileceğini ve bu çerçevede güvenli liman talebinin güçlü kalmayı sürdürebileceğini düşünüyoruz.

Bu piyasa dinamiği içerisinde de ons altında oluşabilecek geri çekilmelerin kısa vadeli düzeltme olarak sınırlı kalması beklenebilir. Teknik görünüme bakacak olursak ons altında Mart 2021’den bu yana devam yükseliş trendini (grafikte mor çizgi ile çizilmiş olan trend) izlemeye devam ediyoruz. Altının trend içerisindeki hareketine devam etmesi durumunda trend sınırına denk gelen 1810$ seviyesi üzerindeki hareketin sürmesi beklenebilir. Yukarıda kısa vadede 1830$, 1842$, 1850$ ve 1860$ dirençleri takip edilecekken, olası geri çekilmelerde ise 1815$, 1805$ ve 1800$ seviyeleri destekleri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!