Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (23.02.2021)

Dün sabahki bültenimizde, altın fiyatlarını kısa vadede yükseliş çabası içerisinde olabileceğini ve son dönedeki kayıplarının bir kısmını telafi edebileceğini ifade etmiştik. Yeni haftaya yükselişle başlayan ons altın, ABD 10 yıllıklarında devam eden yükseliş eğilimine rağmen, geçtiğimiz haftaki kayıplarının bir kısmını telafi etti. Dün gün içerisinde 1812 seviyesi üzerine yükselen ons altın, günü 1808 seviyesinden yükselişle tamamladı.

Altının ons fiyatı bu sabah saatlerinde 1811,47 seviyesinden işlem görüyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi ise %1,36 üzerinde hareket ediyor. Dolar endeksinin ise 89,99 seviyesinde işlem gördüğü takip ediliyor. Ons altında dün oluşan yukarı yönlü eğilimin devamlılığı açısından 1800 seviyesi üzerindeki hareketin kalıcı olması büyük önem arz ediyor. Bu hafta içerisine altın fiyatlarının 1800 seviyesi üzerinde tutunup tutunamayacağını yakından takip edeceğiz. Altının 1800 üzerindeki hareketinin kalıcı olması durumunda kısa vadede 1800 – 1850 bandında bir seyir görmeyi bekleyebiliriz.

Bugün yurt içinde Hazine ihaleleri izlenecek. Yurt dışında ise Euro Bölgesi Ocak TÜFE verileri, ABD Şubat Ayı Richmond Fed İmalat Endeksi, ABD Şubat Ayı Conference Board Tüketici Güven Endeksi ve Fed Başkanı Powell’ın Senato Bankacılık Komitesi Sunumu takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN