Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (22.05.2020)

Dolar endeksi dün 99 seviyesinden 99,50 seviyesine doğru hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi. Dolar endeksindeki güçlenme ile birlikte 1740 seviyesinden 1720 seviyesi altına gerileyen ons altın fiyatları, akşam saatlerinde 1725 seviyesi civarında dengelendi. İki günlük yükselişinin ardından ons altın dünü düşüşle tamamladı. Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1726 seviyesinden işlem görüyor. Genel görünüm itibarıyla global piyasalarda güvenli liman talebi yüksek seyretmeye devam ederken, yatırımcılar ons altına yönelmeye devam ediyor.

Vaka sayılarına dönem dönemyaşanan düşüşler risk algısını olumlu etkiliyor olsa da küresel çapta beklenen daralma ve koronavirüsün yarattığı belirsizlik etkisinin devam ediyor olması ile birlikte ons altına yönelik talebin güçlü kalmaya devam ettiğini görüyoruz. Dolayısı ile altın fiyatlarındaki geri çekilmelerin piyasalarda alım fırsatı olarak değerlendirilmeye devam edebileceği görüşündeyiz.

Teknik göstergelerin ürettikleri sinyalleri de göz önünde bulundurduğumuzda ons altın fiyatlarının kısa vadede 1750 – 1760 bandında dengelenmesini bekliyoruz. Bugün İngiltere Nisan ayı Perakende Satışlar verileri ile Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanakları izlenecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN