Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (22.03.2019)

Hedef seviyemiz olan 1320 seviyesini test eden altın fiyatları, dolar endeksinin Fed sonrası kayıplarını telafi etmesi ile birlikte kazançlarının bir kısmını geri verdi. 1303’lü seviyelere kadar geri çekilen altın, bu sabah saatlerinde 1310 seviyesinin ehem altın da seyrediyor. Bu noktada, küresel büyümeye yönelik mevcut riskler ve piyasalardaki güvenli liman talebi ile birlikte altın fiyatlarındaki geri çekilme hareketlerinin alım fırsatı olarak sınırlı kalmaya devam etmesini bekliyoruz. Gerek teknik göstergeler gerekse de küresel piyasalarda yüksek seyretmeye devam eden altın talebi, ons altın fiyatlarındaki mevcut gerilemenin bir düzeltme olarak sınırlı kalabileceğini ve altın fiyatlarındaki geri çekilme hareketlerinin alım fırsatı verebileceğini işaret ediyor.

Dolayısı ile altın fiyatlarında 1300 seviyesi altındaki kalıcı bir seyir beklememekle birlikte, altını önümüzdeki dönemde yeniden 1320 seviyesi üzerine yerleşeceğini öngörmekteyiz. Bugün Almanya, Euro Bölgesi ve ABD’den gelecek olan PMI verileri takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN