Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (22.01.2020)

Pazartesi günü, mevcut durumda 97,72 seviyesine denk gelen 200 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönlü kırmayı başaramayarak bu bölgeden geri çekilen dolar endeksi, dün yeniden bu seviyeye doğru atak yaparak yükselişe geçti. Dün sabah saatlerinde 1560 seviyesi üzerinde gezinen ons altın, dolardaki kuvvetlenme ile birlikte düşüşe geçerek gün boyunca satıcılı bir seyir izledi. Altın fiyatları bugün Asya seansında 1546’lı seviyelere kadar gerilemiş olsa da 1550 seviyesi altındaki hareketin kalıcı olmadığını gördük. Dolar endeksinde Ocak ayının başından bu yana etkili olan yükseliş eğilimine rağmen genel olarak altına yönelik talebin güçlü seyretmeye devam ettiğini görüyoruz. Cuma akşamı açıklanan CFTC tarafından yayınlanan COT raporlarına göre piyasa geneli yön eğilimi %87 uzun pozisyona işaret etmekte.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1553,50 seviyesinden işlem görüyor. Ons altın fiyatlarında 1550 – 1555 bandında önemli bir teknik destek olarak ön plan çıktığını görüyoruz. Dolayısı ile fiyatların bu bant üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda yükseliş eğilimini sürdürmesi beklenebilir. Ancak altının 1550 seviyesi altında kalıcı olması durumunda kısa vadede aşağıda 1535 seviyesinin hedef alınması söz konusu olabilir. Bugün ABD Aralık Ayı Chicago Fed İmalat Endeksi ve Güncel Konut Satışları verileri açıklanacak.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!