Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (21.01.2020)

Dolar endeksinde görülen güçlenmeye ve küresel jeopolitik risklerin azalmasına rağmen, ons altın fiyatlarındaki yükseliş eğiliminin dün gün içerisinde de devam ettiği görüldü. Gün içi hedef aralığımız olan 1550 – 1570 seviyeleri arasında seyreden ons altın, dolar endeksinin 97,72 seviyesi ile yaklaşık son dört haftanın zirvesine yükselmesine rağmen dünü yükselişle tamamladı. Altın fiyatları bugün ise Asya seansında 1568,64 seviyesine kadar yükseldi. Küresel risk iştahında son dönemde görülen iyileşme ve dolar endeksinde Ocak ayının başından bu yana etkili olan yükseliş eğilimine rağmen genel olarak altına yönelik talebin güçlü seyretmeye devam ettiğini görüyoruz. Cuma akşamı açıklanan CFTC tarafından yayınlanan COT raporlarına göre piyasa geneli yön eğilimi %87 uzun pozisyona işaret etmekte.

Ons altın fiyatlarında 1550 – 1555 bandında önemli bir teknik destek olarak ön plan çıktığını görüyoruz. Dolayısı ile fiyatların bu bant üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda yükseliş eğilimini sürdürmesi beklenebilir. Kısa vadeli momentum göstergeleri ve teknik seviyeler, altın fiyatlarındaki yükseliş eğiliminin önümüzdeki dönemde 1575 – 1580 bandına ulaşabileceğinin sinyalini veriyor. Kısa vadeli teknik göstergeler ise ons altının bugün içerisinde 1558 – 1578 seviyeleri arasında hareket edebileceğini gösteriyor. Bugün Euro Bölgesi ve Almanya’dan gelecek olan Ocak ZEW anketleri takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!