Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (20.05.2019)

Geçtiğimiz hafta Salı günü 1300 seviyesi üzerini test eden ancak bu seviyeyi yukarı yönlü kırmakta başarısız olan ve yönünü yeniden aşağı çeviren ons altın, 1275’li seviyelere kadar gerilemiş durumda. Altında yaşanan bu sert düşüşte, dolar endeksinde görülen hızlı yükseliş hareketinin etkili odluğunu belirtebiliriz. Dolar endeksi Cuma günü 98 seviyesi üzerini test ederek yaklaşık son 2 haftanın en yüksek seviyesini test ederekken, ons altındaki geri çekilmenin hızlanmasına neden oldu.

Altın fiyatları bu sabah saatleri itibarıyla 1275 seviyesinin hemen üzerinde seyrediyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere, ons altın fiyatları, dolar endeksindeki yükseliş nedeniyle yaşadığı kayıplar ile birlikte iki hafta önce yukarı yönlü kırdığı düşüş kanalının üst sınırına kadar gerilemiş durumda. Bu noktada, ons altının eski kanalının üst çizgisine denk gelen 1270 – 1275 bandının destek görevi görmesini ve altının bu bölgeden yeniden yönünü yukarı çevirmesini beklemekteyiz. Bugün Almanya’dan gelecek olan ÜFE ve ABD Nisan Ayı Chicago Fed İmalat Endeksi verileri izlenecek. Hafta içerisinde ise Fed (Çarşamba) ve Avrupa Merkez Bankası (Perşembe=) toplantı tutanakları ve PMI verileri takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN