Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (17.01.2019)

Ons Altın Sabah Yorumu

Dolar endeksinin geçtiğimiz haftalardaki kayıplarını telafi ederek yeniden 96 seviyesi üzerine yerleşmiş olmasına rağmen, piyasalarda yüksek seyretmeye devam eden güvenli liman talebi ile birlikte ons altın 1290 seviyesi üzerindeki hareketine devam ediyor.

Teknik görünüme baktığımızda: Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi altın fiyatları günlük grafikte, bir devamlılık formasyonu olan flama formasyonu oluşturmuş durumda. Bu formasyon bize, altının 1230’dan 1290’a giden yükseliş hareketinin, kısa bir soluklanmanın ardından devam edebileceğini ve altının önümüzdeki dönemde 1300 seviyesini hedef alabileceğini işaret ediyor. Temel görünümün de teknik taraftaki sinyalleri desteklediğini görüyoruz. Küresel büyümeye yönelik endişelerin arttığı mevcut ortamda; Çin’den ve ABD’den gelen zayıf veriler ve küresel jeopolitik riskler ile birlikte altın gibi güvenli limanlara olan talebin orta vadede yüksek kalmaya devam edeceği görüşündeyiz. Ayrıca, faiz artırımları konusunda aceleci davranmaktan kaçınan FOMC üyeleri ve Fed’in faiz artırımlarına yönelik beklentilerin azalması da dolar endeksindeki yükseliş çabalarının son dönemde baskı altında kalmasına yol açıyor. Temel gelişmelerin desteklediği altında teknik görünümün de yükseliş beklentimizi doğruladığını görüyoruz. Tüm bu faktörlerin etkisi ile birlikte altının 1300 seviyesi üzerini hedef alacağına yönelik beklentimizi korumaktayız. Bugün ABD piyasalarında önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN