Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (16.10.2020)

Dün 1890 – 1910 bandında hareket eden ons altın fiyatları, dolar endeksindeki yükseliş eğilimine rağmen 1900 seviyesi üzerinde istikrar kazanarak günü yükselişle tamamladı. Ons altındaki güçlenmede piyasalarda artan belirsizlikler ve risk iştahında yaşanan düşüş etkili oldu.

Asya seansında 1910 seviyesi üzerini test eden ons altın bu sabah saatlerinde 1905 seviyesinden işlem görüyor. Altın fiyatlarındaki orta vadeli yükseliş potansiyelinin sürdüğünü görmekle birlikte, teknik göstergelerin Ağustos – Eylül aylarında etkili olan aşağı yönlü düzeltmenin sonuna gelindiğinin sinyalini verdiğini görmekteyiz. Teknik görünüme bakacak olursak, aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi ons altın fiyatları kısa vadeli bir yükseliş kanalı içerisinde hareket ediyor.

Bu noktada, 1900 seviyesi altında hareketlerin sınırlı kalmaya devam edebileceği ve önümüzdeki döneme ilişkin alım fırsatı sunabileceğine ilişkin beklentimizi korumakla birlikte, teknik göstergelerin işaret ettiği üzere altın fiyatlarının kısa vadede yeniden 1920 seviyesi üzerini hedef alabileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda Euro Bölgesi Eylül Ayı TÜFE verileri ve ABD’den gelecek olan Eylül ayı Perakende Satışlar, Eylül ayı Sanayi Üretimi & Kapasite Kullanım Oranı ve ABD Ekim Ayı Michigan Tüketici Güven Endeksi (Öncü) verileri izlenecek. Ayrıca bölgesel Fed Başkanlarının konuşmaları da takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN