Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (14.01.2022)

Dün son dönemdeki kazançlarının bir kısmını geri veren ons altın, günü düşüşle kapattı. Akşam saatlerine doğru 1812,24$ seviyesine kadar inen ons altın, günü 1822$ seviyesinden tamamladı. Ons altında 1850$ direncini yakından izlemeye devam ediyor. Bu direncin aşılamaması durumunda yükselişlerin sınırlı kalmaya devam etmesi ve önümüzdeki dönemde yeniden 1800$ altının hedef haline gelmesi söz konusu olabilir.

Yukarıda 1850$ direnci öncesinde 1830$ direnci bulunurken, aşağıda ise 1815$, 1808$ ve 1800$ desteklerini izliyoruz. Bir süredir bültenlerimizde ifade ettiğimiz gibi bu yıl en az 3 faiz artırımı yapması ve bilanço küçültmesine gitmesi beklenen Fed ile birlikte tahvil faizleri ve dolar endeksindeki yükseliş potansiyelinin korunduğu görüşündeyiz. Kısa vadeli görünümde getiriler ve dolar endeksindeki zayıflık değerli metalleri destekliyor olsa da önümüzdeki dönemde global faiz hadlerinde ve dolarda yaşanabilecek ser yükselişlerin risk unsuru olarak ön plana çıkmaya devam ettiğini görmekteyiz.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!