Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (11.06.2021)

Dün sabahki bültenimizde ons altının kısa vadeli yükseliş kanalının alt sınırında, yani kanal desteğinde hareket ettiğini belirtmiş ve fiyatların kanal sınırına denk gelen 1880$ üzerinde tutunabilmesi durumunda bu noktadan kısa vadeli alım fırsatı sunabileceğinin altını çizmiştik. Altının ons fiyatı dün ABD’den gelen güçlü TÜFE verileri sonrasında 1870$ seviyesine kadar sarksa da, bu hareketin oldukça kısa süreli olduğu ve fiyatların hızlı bir şekilde yeniden 1880$ üzerine çıktığı takip edildi.

Günün ilerleyen saatlerinde ABD 10 yıllık tahvil faizinde %1,45 seviyesi altına doğru hızlanan düşüş eğilimi ve dolar endeksindeki kazançların korunamaması ile birlikte 1880$ dolaylarından yönünü yukarı çeviren ons altın, akşam saatlerinde 1899,95$ seviyesini test etmesi sonrasında günü 1898,44$ seviyesinden yükselişle tamamladı.

Altının ons fiyatı bu sabah saatlerinde 1899,58$ seviyesinden işlem görüyor. Kısa vadeli yükseliş kanalı içerisinde işlem görmekte olan ons altında kanal bünyesindeki hareketi izlemeye devam ediyoruz. Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller ve kanal çizgilerinin denk geldiği bölgeler doğrultusunda altının kısa vadede 1880$ – 1940$bandında hareket edebileceği görüşündeyiz. Ancak bu noktada 1880$ seviyesi altında bir günlük kapanış gerçekleşmesi ve yükseliş kanalının aşağı yönlü kırılması durumunda altın fiyatlarında düşüş eğiliminin ön plana çıkabileceğini ifade etmemizde fayda var.

Bugün yurt içinde TCMB Haziran Beklenti Anketi Sonuçları ve Nisan Sanayi Üretimi verileri açıklanacak. Yurt dışında ise İngiltere Nisan Ayı Sanayi Üretimi ve ABD Haziran Ayı Öncü Michigan Tüketici Güven Endeksi verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN