Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (09.08.2019)

Dolar endeksindeki zayıflama ve küresel piyasalarda yüksek seyretmeye devam eden güvenli liman talebi ile birlikte yükseliş hareketini büyük ölçüde hızlandıran ons altın, Çin Merkez Bankası’nın beklenenden güçlü bir yuan fiksingi belirlemesinin ardından altı ayın zirvesine yakın seviyelerdeki seyrini korudu. Altın dün gün içerisinde 1490 – 1510 seviyeleri arasında seyretti. Ons altın bu sabah saatlerinde 1505 seviyesinin hemen üzerinde seyrediyor. Altın fiyatlarının, dolar endeksindeki zayıf seyrin ve küresel güvenli liman talebinin devam ediyor olması ile birlikte yükseliş eğilimini korumasını beklemekteyiz.

Teknik göstergeler de altındaki yükseliş eğiliminin devam edebileceğine işaret ediyor. Bununla birlikte, teknik gösterge ve formasyonları dikkate alarak, ons altının bugün içerisinde 1500 – 1515 seviyeleri arasında seyredebileceği görüşündeyiz. Bugün Almanya Haziran Ayı Cari İşlemler Dengesi & Ticaret Dengesi ve ABD’den gelecek olan Temmuz ÜFE verileri takip edilecek.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin