Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (08.11.2019)

ABD – Çin arasındaki ticaret anlaşmanın birinci aşamasının Aralık ayına kadar ertelenebileceğine ilişkin çıkan raporlar sonrasında, kayıplarının bir kısmını telafi eden ve 1490 seviyesi üzerine yükselen ons altın, dolar endeksindeki yükselişin dün gün içerisinde hızlanması ile birlikte yönünü tekrardan aşağı çevirdi. Dolar endeksi dün 98,23 seviyesine yükselirken (16 Ekim’den bu yana en yüksek seviye), ons altın ise 1465,84 seviyesine geriledi.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1470 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksindeki mevcut yükseliş eğilimi nedeniyle ons altındaki zayıf seyrin kısa vadede etkili olmaya devam edebileceği görüşündeyiz. Altının bugün içerisinde 1460 – 1490 bandında işlem görmesi beklenebilir. Anca orta – uzun vadeli görünümde altındaki geri çekilmelerin alım fırsatı olarak sınırlı kalmaya devam etmesini bekliyoruz.

Küresel büyümeye yönelik artan endişeler ve küresel merkez bankalarının uyguladığı genişleme politikaları, dolar endeksi, altın ve küresel tahviller gibi güvenli limanların topyekûn talep gördüğü bir ortamı beraberinde getirebilir. Bu nedenle ons altının 1500 seviyesi altındaki hareketlerinin alım fırsatı vermeye devam etmesini bekliyoruz. Bugün yurt dış piyasalarda önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN