Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (08.10.2019)

Dün sabahki bültenimizde, geçtiğimiz hafta içerisinde yükseliş kanalını aşağı yönlü kıran ons altında kanal kırılması sonrası düşüş potansiyelinin devam ettiğini belirtmiş, eski kanalının alt çizgisine denk gelen 1520 – 1525 bandının ons altındaki yükselişlerde direnç görevi görebileceğini belirtmiştik. Dün, eski kanalının alt çizgisinden yönünü aşağı çeviren ons altın (aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği üzere), dolar endeksindeki sert gerilemeye rağmen 1510 seviyesinden 1488 seviyesine indi.

Altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1490 seviyesinden işlem görüyor. Kırılan kanal çizgisinin direnç görevi gördüğünü altında son üç gündür etkili olan yükselişin bir “Return Move” formasyonu oluşturmuş olduğunu görüyoruz. (Return Move – Geri Dönüş hareketi: Yükselen bir trend / kanal kırıldıktan sonra fiyatlar tekrar bu trend / kanal çizgisine doğru atak yaparsa, trend / kanal çizgisi genelde direnç noktası olarak algılanır ve fiyatların yönünü tekrardan aşağı çevirmesi beklenir). Bu noktada, oluşan teknik formasyon ve trend göstergeler, ons altında dün oluşan geri çekilmenin kısa vadede devam edebileceğini ve mevcut düşüş eğiliminin 1430 – 1450 bandına doğru sürebileceğini işaret ediyor.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya Ağustos Ayı Sanayi Üretimi verileri, ABD Eylül Ayı ÜFE verileri, Chicago Fed Başkanı Evans’ın (FOMC’de oy sahibi) ve Fed Başkanı Powell’ın Konuşması takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN