Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (07.12.2018)

Ons Altın Sabah Yorumu

OPEC toplantısına yönelik gelen haber akışı ile zayıflayan dolar endeksi, altın fiyatlarındaki yükseliş çabasının desteklenmesini sağladı. Dün gelen haber akışına göre, OPEC ülkeleri üretim kesintisi konusunda hem fikir olurken, üretim kısıntısının miktarı konusunda anlaşmaya varamadı. Gelen haber akışı sonrasında dolar endeksinin sert satış baskılarına maruz kaldığını ve 96.50 seviyesine doğru gerilediğini, altın fiyatlarının ise dolardaki düşüşün etkisi ile birlikte 1244 seviyesi üzerine çıkarak Temmuz ortasından bu yana en yüksek seviyesini test ettiğini gördük. Altın fiyatları bu sabah saatleri itibariyle 1239 seviyesi civarında hareket ediyor.

Bu noktada, ABD – Çin arasındaki ticaret geriliminin – geçici ateşkes anlaşmasına rağmen  piyasalarda endişe yaratmaya devam ediyor olması, ABD’de büyüme görünümüne ilişkin endişeli hava ile birlikte dolar endeksindeki yükselişlerin sınırlanmaya başlaması ve piyasalardaki zayıf risk iştahı ile birlikte altın fiyatlarındaki yükselişin önümüzdeki dönemde devam etmesini ve altının kısa vadede 1250 seviyesini hedef almasını bekliyoruz. Altın fiyatlarındaki kısa vadeli gidişat açısından OPEC toplantısından bugün çıkacak olan nihai karar ve bugün öğle saatlerinde ABD’den gelecek olan istihdam verileri yakından takip edilecek.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin