Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (07.05.2019)

ABD Başkanı Donald Trump’ın Pazar gecesi yaptığı sosyal medya paylaşımı sonrasında artan güvenli liman talebi ons altını 1285 seviyesi üzerine taşımıştı. Ancak, riskli varlıklarda yaşanan sert satışların ve risk iştahında görülen sert düşüşün ardından, dün öğleden sonra saatlerinden itibaren risk algısında bir iyileşme hareketi başladığı görüldü. Bununla birlikte 1280 seviyesi altına inen ons altın fiyatları, dün gün içerisinde dalgalı bir seyir izledi.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1282 seviyesi civarında dalgalı bir seyir izlemekte. Bu noktada, küresel piyasalardaki güvenli liman talebinin güçlü kalmaya devam edeceği beklentimiz ile birlikte, altın fiyatlarında 1300 seviyesi altındaki seyrin kalıcı olmayacağına yönelik öngörümüzü korumaktayız. Altın fiyatlarının önümüzdeki dönemde yeniden 1300 seviyesi üzerini hedef almasını ve bu seviye üzerinde tutunması ile birlikte yükselişini 1350 seviyesine doğru hızlandırmasını beklemekteyiz. Bugün Almanya’dan gelecek olan Fabrika Siparişleri verileri izlenecek. Diğer taraftan, ABD – Çin arasındaki görüşmelere ilişkin gelecek olan haber akışı da yakından takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN