Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (05.03.2019)

Altın fiyatları, yatırımcıların ABD’nin Çin’e uygulamayı planladığı gümrük tarife artışlarının neredeyse tümünü ortadan kaldırabilecek bir ticaret anlaşmasına ilişkin beklentilerin artması ve dolar endeksinde devam etmekte olan yükseliş hareketi ile birlikte 1282,95 seviyesine gerileyerek yaklaşık son beş haftanın en düşük seviyesine indi. Altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1288,05 seviyesinde işlem görüyor. Bu noktada altın fiyatlarının kısa vadede 1280 – 1290 seviyeleri arasında hareket etmesi beklenebilir.

Ancak, gerek teknik göstergeler gerekse de küresel piyasalarda yüksek seyretmeye devam eden altın talebi, ons altın fiyatlarındaki mevcut gerilemenin bir düzeltme olarak sınırlı kalabileceğini ve altın fiyatlarındaki geri çekilme hareketlerinin alım fırsatı verebileceğini işaret ediyor. Bununla birlikte altının kısa vadede 1300 seviyesi altındaki hareketinin sınırlı kalmasını ve yeniden 1300 – 1320 bandının hedef haline gelmesini bekliyoruz. Bugün Almanya, Euro Bölgesi ve ABD’den gelecek olan PMI verileri takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN