Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – (03.12.2019)

Dün Almanya, Euro Bölgesi ve İngiltere’den gelen PMI verilerinin beklentilerin üzerinde bir performansı işaret etmesi sonrasında euro ve sterlin değer kazanırken, dolar endeksinin ISM verisi öncesinde euro ve sterlindeki değerlenme ile birlikte 98,10 – 98,15 bandına gerilediği görüldü. Ardından, akşam saatlerinde ABD’de açıklanan Kasım ayı ISM İmalat Endeksi verisinin 48,1 ile 49,2 olan piyasa beklentisi altında kalması dolar endeksindeki düşüşü hızlandırdı ve endeks 97,81 seviyesine gerileyerek Ağustos başından bu yana en sert günlük düşüşünü gerçekleştirdi. Dolar endeksindeki sert düşüş hareketi ile birlikte ons altın 1465 seviyesi üzerine yükseldi.

Asya seansında kazançlarının bir kısmını geri veren ons altın, bu sabah saatlerinde 1460,50 seviyesinden işlem görüyor. Altın fiyatlarında kısa vadeli görünümde 1430 seviyesinin önemli bir destek olarak ön plan acıktığını görüyoruz. Dolayısı ile ons altının önümüzdeki dönemde bu seviye altına inmekte zorlanabileceği görüşündeyiz. Teknik göstergelerin ve formasyonları verdikleri sinyaller çerçevesinde ons altın fiyatlarının kısa vadede 1454 – 1470 seviyeleri arasında hareket edebileceğine ilişkin beklentimizi sürdürmekteyiz. Bugün İngiltere Kasım Ayı Yapı PMI Endeksi ve Euro Bölgesi Ekim Ayı ÜFE verileri açıklanacak.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN