Altın Yorumları / Meksa Yatırım – (11.05.2020)

Cuma günü ABD-Çin ticaret görüşmelerinden olumlu haberler gelmesi önemli. Çin, uygulama alanı için koşulların geliştirileceğini kabul ettiklerini açıkladı. ABD Başkanı Trump’ın tavrı ise “Çin’in Koronaviürs’ü bilerek serbest bıraktığına inanmıyorum” açıklamasıyla bir miktar yumuşamış olabilir. İyimser haber akışı sonrası altın (ons/dolar) ve Dolar Endeksin’de (DXY) bir miktar güç kaybı görüldü. Ancak altın fiyatlarında yön arayışı ve sıkışmanın devam ettiğini belirtmekte yarar var.

XAUUSD;Direnç seviyelerinde kâr satışları görüldü. İlk önemli destekler 1.700 ve 1.690 seviyelerinde. Sonraki destekler 1.681 ve 1.670 olarak görülüyor. İlk dirençler ise 1.710-1.723 seviyelerinde. Çıkışın devamı için 1.723 seviyesinin üzerinde kalınması önemli olacak. Sonraki dirençler 1.738-1.747 seviyelerinde. Çıkış hareketi gücünü korumakla birlikte kâr satışları ve düzeltme süreci sürüyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN