Altın Yorumları / Kapital FX – (25.05.2020)

Ons altın, 1.722$ destek bölgesi üzerinde mütevazı kayıplarla seyrediyor

Ons altın, borsa piyasaları çevresindeki hafif olumlu bir atmosfer üzerine Pazartesi gününe düşüşle başladı.ABD Doları kazançlarını koruyarak emtia çevresindeki zayıf görünüme katkıda bulundu. ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin gerilmesi kıymetli metale destek sağlayarak kayıpların sınırlı kalmasını sağlayabilir. Aşağı yönlü görünümün devam etmesi için 1.722$ destek seviyesinin kırılması gerekiyor.

Ons altın Pazartesi gününde satış baskısıyla karşılaştı ancak 1.730$ seviyesinin hemen altında sadece mütevazı kayıplarla tutunmayı balardı.Kıymetli metal, Cuma gününde kaydettiği kazançlarını korumakta zorlandı ve yeni işlem haftasının ilk gününde dirençle karşılaştı. Küresel borsa piyasaları çevresindeki pozitif bir atmosfer, emtianın güvenli bir liman olarak talep bulmakta zorlanmasına neden oldu.Buna ek olarak ABD Doları mütevazı kazançlarla istikrarlı görünümünü korudu ve dolar ile ölçümlendirilen emtia üzerinde ek baskı yarattı. ABD ve Çin arasında Hong Kong üzerine süren gerilimler, paritenin daha derin kayıplarının sınırlı kalmasına yardımcı oldu.Çin, Pekin’in Hong Kong üzerindeki kontrolünü artırma girişimi olarak görülen yasa tasarısını yayınladı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, daha önce Çinin Hong Kong üzerine yeni ulusal güvenlik yasalarını uygulaması durumunda ABD’nin güçlü bir tepki vereceğine dair uyarılarda bulunmuştu.

Çin bu hamlesi, ABD Senatosu’nun bazı Çinli şirketlerin hisselerini Amerikan hisse senedi borsalarında satmasını engelleyen bir yasayı geçirmesinin ardından geldi. Buna ek olarak Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Çin’i büyük bir yanlış bilgilendirme kampanyası yapmakla ve koronavirüs salgınını ilk aşamalarda doğru şekilde yönetmediğine dair suçlamalarda bulunmuştu.ABD Piyasaları Pazartesi gününde Anma günü nedeniyle kapalı olacak. Veri cephesinde bu hafta ABD’den Salı gününde Conference Board’ın Tüketici Güveni Endeksi, Çarşamba gününde Fed’in Bej Kitabı, Perşembe gününde haftalık ilk İşsizlik Başvuruları ile Dayanıklı Mal Siparişleri verileri ve Cuma gününde Kişisel Harcama Beklentisi Fiyat Endeksi (PCE) ve Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri takip edilecek.

Teknik perspektiften parite 1.722$ yatay destek seviyesini savunmayı şimdiye kadar başardı. Bu bölge, ABD’den önemli bir piyasa hareketi yaratacak ekonomik veri eksikliğinde gün içi trader’ler için önemli bir pivot noktası olarak davranabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!