Altın Yorumları / IşıkFX – (22.08.2019)

ABD Başkanı Donald Trump’ın: ‘’Henüz Çin ile anlaşma yapmaya hazır değilim ancak Pekin anlaşma istiyor ve yakında bir şeyler olabilir.’’ şeklindeki açıklamalarının yanı sıra, Çin tarafının da itidal çağrısı yapması dün yine küresel anlamda risk iştahını artırırken, borsalara gelen alımlar Ons Altın’ın da aralarında bulunduğu güvenli liman varlıklarına da bu bağlamda satış getirdi.

Akşam saatlerinde ise dikkatlerin çevrildiği FED/FOMC toplantı tutanaklarının açıklanması ile Değerli Metal’de oynaklıklar görüldü. Yeni güne de FOMC tutanaklarının etkileri ile başlayan emtiada, günün devamında yine; ABD’den gelecek ekonomik veriler ve FED’e dair uluslararası kurumların öngörüleri ile ABD tahvil faizlerinde oluşacak hareketler kritik olacak. Yine, başka bölgelerden gelecek öncü PMI dataları gibi ekonomik datalar ve Ticaret Savaşları gibi küresel risk unsurlarına dair gelişmeler de Sarı Metal üzerinde oynaklıklara neden olabilir.

Teknik olarak Değerli Metal, kritik olarak gördüğümüz 1495 desteği üzerinde fiyatlamalarına devam ediyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması halinde düzeltme hareketleri bir miktar daha derinleşebilir. Ancak kırılması için küresel riskler tarafında daha fazla yumuşama veya yarınki FED Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasında daha fazla şahin tavırlar görmemiz gerekebilir. Kırılması halinde ise ilk etapta 1490, 1487, 1482 ve 1477 destek seviyelerini takip edebiliriz. 1495 üzerinde kalıcılık sağlaması ile birlikte yaşanacak alış yönlü işlemlerde ise 1503, 1508, 1512 ve 1515 direnç seviyeleri ilk etapta önemli olabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN