Altın Yorumları / IşıkFX – (19.07.2018)

Ons Altın Sabah Yorumu

Dün, FED Başkanı Jerome Powell’ın Temsilciler Meclisi’ndeki konuşmasını takip ettik. Powell: FED’in bilanço küçültmesine devam ettiğini ancak normalleşmenin 3-4 yılı daha bulabileceğini açıkladı. Ticaret gerilimlerine de değinen Powell: bu durumdan FED olarak endişe ettiklerini, 21 Trilyon Dolar’ın üzerindeki borç yükünün ise maliye politikalarının değiştirilmesi gerektiğine işaret ettiğini belirtti. Ticaret Savaşları konusunda ise Beyaz Saray Ekonomi Baş Danışmanı Lary Kudlow’un açıklamaları takip edildi. Kudlow: Çin’in ticaret politikalarına daha tatmin edici bir tutumla yaklaşması halinde, ABD tarafından uygulanan gümrük tarifelerinin sonlanabileceğini belirtti. Son zamanlarda bir hayli sertleşmiş üsluplara nazaran bu açıklama, ticaret savaşlarındaki tansiyonun bir nebze de olsa düşürülmesi bakımından önemliydi. Çin tarafında ise ticaret savaşlarının etkileri günden güne artarken, 2017 Temmuz ayından bu yana ABD Doları karşısında en değersiz seviyelerine gelen Yuan, emtiayı fiyatlamalarına baskı oluşturmakta. Bugün, yine başta ticari savaşlar olmak üzere önemli haber akışlarını, ABD tahvil getirileri kaynaklı verim eğrisinin durumunu ve ekonomik verilerin DXY’deki fiyatlamalarını takip edeceğiz.

Teknik olarak baktığımızda ise; şuan için 1224 destek seviyesindeki emtiada, buranın altına inilmesi halinde 1220, 1218, 1216 ve 1212 destek seviyeleri de takibe alınabilir. 1224 üzerinde kalıcılıkta görülebilecek toparlanma girişimlerinde ise izlenebilecek direnç seviyeleri 1226, 1229, 1232 ve 1236 bölgelerinde bulunmakta.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin