Altın Yorumları / IşıkFX – (18.01.2018)

Ons Altın Sabah Yorumu

Küresel risk unsurlarının 2018 yılında devam etmesiyle birlikte Değerli Metal’de önemli yükselişler izlemiştik. Ancak ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin şuan itibariyle 2.60 seviyesine doğru yönelmesi Emtia’nın yukarı yönlü ataklarını baskılıyor. Öte yandan Dış İşleri bakanlarının katılımıyla Kanada’da gerçekleştirilen Kuzey Kore zirvesi sonrası yapılan açıklamalarda: ABD’nin, Kuzey Kore’ye yaptırımları için maddi destek sağlanacağı belirtildi. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ise toplantı sonrası Kuzey Kore’nin nükleer güç olarak yer aldığı bir dünyanın kabul edilemeyeceğini söyledi. Bu açıklamalar ve yaptırımlar sonrası Kuzey Kore cephesinden gelecek tepkiler önemli olacaktır. ABD Ekonomik takvimine baktığımızda dün akşam saatlerinde açıklanan ABD Sanayi Üretimi yüzde 0.4 tahminlerine karşın yüzde 0.9 gelerek beklentilerin üzerinde sonuçlandı. Bugün ise İnşaat İzinleri, Konut Başlangıçları, İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları, Philadelphia FED İmalat Endeksi verileri takip edilmekle birlikte ABD Federal Bütçesi’nin onaylanıp onaylanmayacağı da dikkatle izlenecek. Teknik olarak ise Değerli Metal’de 2017 Aralık ayında oluşan yükselen kanalın alt bandı olan 1329 seviyesinin ihlal edildiğini görüyoruz.

Bu kapsamda, hemen altındaki 1326 desteğini kırılım teyit bölgesi olarak takip etmekteyiz. Bu seviyenin de kalıcılıkla geçilmesi halinde emtiada 1309-1305 bölgesine doğru satış baskısı görülebilir. Bu durumda sırasıyla 1322, 1316 ve 1313 ara desteklerini izleyebiliriz. 1326 üzeri kalıcılığın sağlanıp yeniden kanal içerisine girilmesi halinde ise 1333, 1337 ve 1339 dirençlerini yeniden takipte olacağız.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin