Ons Altın Bugün Nasıl Hareket Eder? – (11.09.2019)

Ticaret Savaşları ve Brexit’e dair kısmi iyimserliğin yanı sıra, FED ve ECB’nin parasal teşvik açıklamasına dair beklentilerin bir miktar zayıflaması güvenli liman varlıklarından çıkışlara neden oluyor. Bu kapsamda, düzeltme hareketlerinin başladığı Ons Altın’da da; dün ayrıca, Çin’den gelen zayıf ÜFE rakamları ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in; ABD, Çin ve Euro Bölgesi ekonomilerine yönelik büyüme öngörülerini aşağı yönlü revize etmesiyle zayıf talep beklentileri ön plana çıkarak 1487 destek noktasının altı test edildi.

Gün içerisinde de özellikle; Ticaret Savaşları konusu ve bazı ekonomik önemli verilerin etkileri ile dalgalanmalar ortaya çıkarken, ayrıca majör merkez bankalarının yaklaşmakta olan toplantılarına dair öngörüler de fiyatlamalar üzerinde zaman zaman etkiliydi. Yeni günde de dikkatlerimiz; küresel risk unsurları ve küresel ekonomik görünüme ışık tutacak önemli verilerin üzerinde olacak. Ayrıca yine, yarınki ECB toplantısı ve önümüzdeki hafta yapılacak olan diğer(FED, BOE, BOJ, SNB) majör merkez bankalarının toplantılarına dair öngörüler ve gelişen ülkelere dair gelişmeler de Sarı Metal’de oynaklıklara neden olabilir.

Teknik Seviyeler;
Dirençler: 1494, 1503, 1507, 1512, 1518
Destekler: 1487, 1480, 1477, 1472, 1468

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin