Altın Yorumları / IşıkFX – (05.10.2018)

Ons Altın Sabah Yorumu

Dün sabaha karşı, ABD tahvil faizlerinde görülen sert yükselişler ile gerileyen emtia; gün içerisinde Euro Bölgesi’nin ekonomik ve politik riskleri ile İngiltere’nin Brexit meselesine yönelik gelen ılımlı söylemlerden destek buldu. Ayrıca, dün açıklamalarda bulunan Beyaz Saray Baş Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow da: Başkan Donald Trump’ın sıfır gümrük tarifeleri ve sıfır bariyer istediğini söyleyerek fiyatlamaları destekledi. Ancak, ABD tahvil faizlerinin gücünü koruması ise emtianın yukarı yönlü hareketlerini sınırlayan etkendi. Bugün, Değerli Metal’de; ticaret savaşları, İran nükleer anlaşması, İtalya sorunu ve Brexit meselesi gibi konular yine gündemimizde olacak. Ayrıca, ABD’de açıklanacak olan; Tarım Dışı İstihdam, Ortalama Saatlik Kazançlar ve İşsizlik Oranı verileri ve tahvil faizlerinde oluşacak fiyatlamalar ile başkaca haber akışları da fiyatlamalara etki edebilir.

Teknik olarak bakıldığında ise; yaklaşık 1,5 aydır 1182-1212 aralığında kapanışlar gördüğümüz emtiada, şuan için 1198 seviyesi civarında fiyatlama görülmekte. Satıcılı seyrin devamında, 1196, 1190 ve 1188 destekleri izlenebilir. Oluşabilecek yukarı yönlü tepki alımlarında ise 1202, 1205, 1207 dirençleri bulunmaktadır. Özellikle 1207 üstü, 1182 altı kalıcılık, hareketleri derinleştirebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin