Altın Yorumları / IşıkFX – (03.09.2019)

ABD ve Çin arasında dün itibariyle yürürlüğe giren ek gümrük tarifelerinin borsalar üzerinde kısmi tedirginliğe neden olması ve bu bağlamda güvenli liman alışları ile; yeni haftaya bir miktar yukarı yönlü GAP’li açılış yapan Değerli Metal, Çin’de açıklanan Caixin İmalat PMI’nın resesyon ihtimalini kısmen törpüleyecek şekilde açıklanmasının borsalarda karşılık bulması ile sabaha karşı satış yedi.

Avrupa seansında ise; Almanya’da açıklanan İmalat PMI’ı ile kısmen tedirginlik oluşurken, Anlaşmasız Brexit’e dair artan endişelerle birlikte emtiada kısmen tepki alışı geldi ve kapanışa kadar diğer haber akışları ile dalgalanan Değerli Metal günü yatay kapattı. Bugün yine Ons Altın fiyatlamaları için; Ticaret Savaşları, Brexit ve İran Nükleer Anlaşması gibi risk unsurlarının durumunu öncelikli olarak takip edeceğiz. Dünkü tatil sonrası; yeniden piyasaların açılacağı ABD’den İmalat PMI’larının açıklanacağı günde, FED başta olmak üzere majör merkez bankalarının bu ayki toplantılarına dair ortaya çıkacak öngörüler de yine Sarı Metal üzerinde oynaklıklara neden olabilir.

Teknik Seviyeler;
Dirençler: 1526, 1529, 1532, 1536, 1540
Destekler: 1518, 1515, 1512, 1501, 1495

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin