Altın Yorumları / Işık FX – (22.10.2019)

Birkaç gündür kararsız işlemlerin hakim olduğu Sarı Metal’de dün dalga boyundaki daralma devam etti. Gün içerisinde Brexit ve Ticaret Savaşları gibi küresel risk unsurlarına dair gelen haber akışları sürekli değişiklik gösterirken, emtiadaki fiyatlama belirsizlikleri de bu bağlamda devam etti.

Diğer taraftan; majör merkez bankalarının faiz ve politika kararlarının da önem arz ettiği piyasada, ECB’nin yaklaşmakta olan toplantısının genişlemeci politikaların devamına işaret edeceği ve yine özellikle FED’in 30 Ekim akşamı açıklayacağı FOMC kararlarına dair faiz indirimi beklentilerinin de yükselmesi yatırımcıları Ons Altın gibi güvenli liman varlıklarında kalmaya teşvik ediyor. Dün de bu kapsamda bir miktar pozitiflik ortaya çıktı. Bugün ABD’de açıklanacak olan İkinci El Konut Satışları verisi de bu manada önemli olacak. Diğer taraftan yine; Brexit ve Ticaret Savaşları gibi risklerin durumu önemli olmaya devam edecek ve gelebilecek net ifadeler ve haber akışları ile trend bazlı volatil fiyatlamalar görülebilir.

Teknik Seviyeler;
Dirençler: 1490, 1496, 1500, 1503, 1508
Destekler: 1480, 1477, 1474, 1470, 1464

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN