Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (26.03.2020)

Altında net bir yönden bahsedilemiyor

Küresel piyasalarda, Çin’deki virüs kaynaklı ülkelerden gelen teşvik paketleri takip ediliyor. Dün, ABD Senatosu 2 trilyon dolarlık teşvik paketini onayladı ve sıra Temsilciler Meclisinin onayında. Sonrasında da ABD Başkanı Trump bu paketini imzalayacağını bildirdi. Ayrıca, Almanya parlamentosu 750 milyar Euroluk destek paketini onayladığını bildirdi. Kısacası bu gelişmeler piyasaların nefes almasını sağlamasına karşın hala virüs kaynaklı ülke ekonomilerinde bir takım hasarlar var ve bunların geçmesi bir süre zaman alacak. Dolayısıyla bu süreçte borsalarda risk iştahı zayıf kalmaya devam edebilir ve altında da oynaklık sürebilir. Altın için bugün haber akışlarının yanında ABD GSYIH verisini izlemekte fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın için 1592$ 22 günlük ortalamasının geçtiği bir destek seviyesi. Bu destek seviyesinin altında kapanışlar görülmesi durumunda satışlar bir miktar daha hızlanabilir. Ancak olası satışlar 1592$ seviyesine kadar karşılandığı sürece olumsuz bir tablodan bir süreliğine bahsetmeyebiliriz. Yukarıda ise 1610$ ve 1612$ seviyeleri direnç konumunda. Altın için hala bir yönden bahsedemiyoruz. Göstergeler pozitif, geri çekilmelerde sınırlı kalıyor ancak yine de dikkatli olunmasında fayda var.

Destekler: 1592 / 1585 / 1575
Dirençler: 1610 / 1612 / 1620

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin