Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (25.03.2020)

Altın 1640$ direncini aşamadı mı?

Küresel borsalardaki iyimserlik piyasalara bir nebze de olsa nefes aldırdı. Dün bu olumlu tabloya rağmen, ons altında yukarı yönde bir hareket görüldü. Nedenlerine bakıldığında, Fed’in sınırsız tahvil alımı, Hindistan’da kapanan altın pazarı, dünyanın en büyük 3 altın üreticisinin üretimi durduğuna dair haberleri altına olan talebin artmasına neden olduğu için 1640$ seviyesine doğru yükselmesine neden oldu. Diğer yandan, piyasada virüsle ilgili endişeler sürüyor. Dün, ABD Beyaz Saray ve Demokratların teşvik paketinde anlaştığı bildirildi. ABD Başkanı Trump açıklamasında, ekonominin 12 Nisan Paskalya Bayramına kadar eski haline getirebilirsek sevineceğini, insanların bir an önce işlerinin başına dönmesini istediklerini belirtti. ABD’deki bu haberlerde borsalara can suyu oldu. Kısacası bundan sonraki süreçte de haber akışları yakından izlenecek. Buna bağlı olarak altının da seyrini belirleyeceğini düşünüyoruz.

Teknik Analiz: Ons altında 1593$ 22 günlük ortalamasının geçtiği bir nokta ve destek konumunda. Bir diğer destek noktası da 1585$ 50 günlük ortalamasının geçtiği seviye. Dolayısıyla altında olası satışlar bu desteklere kadar karşılandığı sürece satış baskısından bahsetmenin zor olabileceğini düşünebiliriz. Yukarıda ise 1610-1612$ direnç alanı olarak takip edilebilir. Altında ani hareketlere karşı dikkatli olunmasında fayda var. Özellikle 1640$ yakın zamanda aşamadığı bir direnç olduğu için yakından izlenmeli. Net bir yönden hala bahsedemiyoruz.

Destekler: 1593 / 1585 / 1575
Dirençler: 1610 / 1612 / 1620

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin