Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (25.02.2020)

Altında kar satışları başladı ancak hala net bir yönden bahsetmek zor

Küresel piyasalardaki görünüm altının pozitif etkilenmesine neden oluyor. Altın dün 1690$ sınırına kadar yükseldi ve buradan yerini kar satışlarına bıraktı. Altın için hala riskler sürdüğü için dolayısıyla net olarak kalıcı bir düşüşten bahsetmenin zor olabileceğini düşünüyoruz. Şimdilik bir gevşeme var ancak bu durum teknik bir hareket. Sert yükselişin ardından yerini düşüşe bıraktı. Küresel borsalarda dün ABD %3’ün üzerinde ekside günü tamamlarken, bu sabah Asya piyasalarında da görünüm negatif. Hala risk iştahı zayıf ve Çin’deki virüs Çin dışında da ülkelere yayılmaya devam ediyor. Bu durum piyasalar endişelendirdiği için net olarak altın rahatlayamıyor. Bugün için ABD’den açıklanacak veriler var ancak altında olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var. Verilerin ikinci planda kaldığı dönemdeyiz.

Teknik Analiz: Ons altın izlediğimiz 1650$ desteğinin çevresinde seyrediyor. Altın için bu destek noktasının altındaki kapanışlar düşüşün devamı adına önemli olabilir. Yukarıda ise 1674$ seviyesi önemli direnç konumunda. Bu direncin aşılması yeniden yükselişin tetiklenmesi adına izlenmeli. Altında bir düşüş var ancak kar satışı olarak yorumlanmalı çünkü net olarak hala bir yönden bahsetmek zor olabilir.

Destekler: 1650 / 1643 / 1640
Dirençler: 1674 / 1680 / 1682

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN