Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (22.02.2019)

Ons altında kar satışları

Ons altın, bu hafta 1345$ seviyesine doğru yükselmesine karşın şimdilik bu seviyeyi aşamadığı için kısa süreli kar satışlarını gözlemliyoruz. Küresel piyasalarda yeni bir gelişmenin bulunmaması, ABD ve Çin görüşmelerinden piyasalara yansıyan olumsuz bir durumun olmaması, ons altının da yükselişinde yorulmasını tetikledi. Bu hafta içerisinde açıklanan ABD verilerinin piyasaları tatmin etmemesine rağmen ons altın üzerinde bir etki yaratmadığını gözlemliyoruz. Bir süre Fed’in faiz artışına mola vermesi, piyasalarda ABD verilerine olan ilginin de kısa süreliğine yok olmasını tetiklemiş gibi duruyor. Bugün için ABD’de Fed üyelerinin konuşmaları takip edilecek. Konuşmalardan kaynaklı olarak ons altın üzerinde yeni bir hareket görülmeyebilir. ABD ve Çin ile ilgili görüşmeler bugün ABD’de süreceği için olası açıklamalara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik analiz: Ons altın 1345$ direncini aşamadığı için burası güçlü bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Ons altın bu seviyenin üzerine yükselemediği sürece yükselişinde zayıf kalabilir. Buna karşın, 1325$ çevresinde olan ons altın için bu seviyenin altındaki kapanışlar geri çekilmesini tetiklemesi açısından önemli olabilir. Destek noktaları olarak 1320-1315$ bölgesi izlenebilir.

Dirençler: 1330 / 1345 / 1350
Destekler: 1325 / 1320 / 1315

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN