Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (19.07.2019)

Ons altın risklerle kendisini besliyor

Ons altın Fed üyelerinin açıklamaları ve ABD ile İran arasındaki gerginlik nedeniyle 1440$ üzerine yükselmiş durumda. ABD Başkanı D. Trump, Hürmüz Boğazı’nda İran’a ait bir insansız hava aracını birkaç kez uyarılmasına rağmen gemiye 900 metre kadar yaklaşması nedeniyle savunma amaçlı düşürdüklerini kaydetti. İran’da böyle bir bilginin kendilerine gelmediğini iddia ediyor. Ortadoğu’daki gelişmeler ve Fed üyelerinden faiz indirimini destekleyen açıklamaların gelmesi ons altında güvenli liman algısının çalışmasını destekliyor. Diğer yandan hala ABD ve Çin arasındaki gelişmeler sürüyor. Kısacası ons altın için piyasada riskler ve belirsizlik devam ettiği sürece geri çekilmeler sınırlı kalabilir. Bugünde olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın izlediğimiz 1440$ seviyesinin çevresinde fiyatlanıyor. Bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü hareketinin sürmesi beklenebilir. Yukarıda 1450$ ve 1455$ seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Ons altın 1440$ seviyesinin üzerinde kalamazsa belli noktalardan kar satışları görülebilir. Ancak geri çekilmelerde çok kalıcı olması şimdilik pek fazla beklenmiyor.

Dirençler: 1450 / 1455 / 1458
Destekler: 1440 / 1430 / 1425

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin