Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (18.04.2019)

Ons altın teknik olarak hala zayıf

Kıymetli metal ivme kaybını sürdürüyor. Küresel borsalar haftanın genelini pozitif seyrederken dünkü haber akışları ABD borsalarını negatif etkiledi. Mayıs ayının sonuna kadar ABD ve Çin ‘in ticaret görüşmelerinde sona gelinmesi bekleniyor. 29 Nisan’ da ABD ‘li yetkililer Pekin’e gidecek ve görüşmeler sürecek. Diğer yandan, devletin yaşlı ve emeklilere sunduğu sağlık destek programı olan Medicare isimli sağlık reformunun uzatılmasını isteyen demokratlar ve uzatılmasını istemeyen cumhuriyetçiler arasındaki anlaşmazlığın da negatif etkisi oldu. Bu gelişmeler ciddi oynaklık yaratmasa bile az da olsa tedirginlik yarattığı için dün ABD, bu sabah Asya borsaları da negatif fiyatlandı. Ancak bu tablo şimdilik risk iştahının gücünü kaybettiği anlamına gelmediği için ons altın kendisini besleyemiyor. Bugün için global piyasalarda PMI günü. Verilerin ons altın üzerinde etkisi sınırlı kalabilir.

Teknik Analiz: Ons altın için 1270$ seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğinde altına doğru hareket ons altının ivme kaybını daha da tetikleyebilir. Olası geri çekilmelerde 1268$-1265$ bölgesi olarak izlenebilir. Yeniden kademeli bir şekilde toparlanabilmesi için 1280$ üzerine yükselip buralarda ısrarcı olmasında yarar var.

Dirençler: 1275 / 1280 / 1290
Destekler: 1272 / 1270 / 1265

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin