Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (16.01.2019)

Ons Altın Sabah Yorumu

Ons altın Brexit oylaması sonrası sakin

Kıymetli metal, 1290$ çevresinde tutunuyor. Altın için bu haftaki en önemli haber, İngiltere Parlamentosundaki Brexit oylamasıydı. Dün yapılan oylama, İngiltere parlamentosunda onaylanmadı. Başbakan Theresa May’in hükümeti Brexit anlaşması oylamasını parlamentoda 432’ye 202 oyla kaybetti. Oylama sonrasında muhalefet, May hükümeti için güvensizlik oylaması istedi. Oylama Çarşamba günü TSİ 22:00’de yapılacak. Şimdilik bu haber ons altın üzerinde yeni bir harekete neden olmasa bile risk unsuru olarak izleniyor. Dolayısıyla ons altın 1290$ çevresinde seyrini korumayı başarıyor. Küresel borsalarda bu hafta iyimser seyrin sürmesi, ons altında agresif hareketlerin oluşmasını engelliyor. Ancak küresel piyasalarda risk algısının hala devam ediyor olması şimdilik ons altının geri çekilmelerde kalıcı bir alan oluşturmasını zorlaştırıyor. Bugün için ABD’den açıklanacak veriler izlenecek, verilerin ABD Doları üzerinde etkisi sınırlı kalabilir.

Teknik analiz: Ons altın teknik olarak yükselen kanalının üst bölgesindeki seyrine devam ediyor. Ancak 1298$ seviyesinin üzerine yükselmekte başarısız kalıyor. Ons altın için en yakın destek 1287$ olarak izlenebilir. Bu destek noktasının altındaki kapanışlar ise 1285$ / 1282$ seviyesine doğru düşüşünü tetikleyebilir. Bu durumda ons altının daha da ivme kaybetmeye başladığını yorumlayabiliriz.

Destekler: 1287 /1285 / 1282
Dirençler: 1298 / 1300 / 1310

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN