Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (15.01.2019)

Ons Altın Sabah Yorumu

Ons altın için bugünkü Brexit oylaması kritik

Kıymetli metal, 1290$ seviyesinin üzerindeki seyrini korumaya devam ediyor. Bugün yapılacak İngiltere Parlamentosundaki oylama öncesi temkinli seyir sürüyor. Gün içerisinde ABD ÜFE rakamları izlenecek ancak verinin ons altın üzerinde etkisi sınırlı kalabilir. İngiltere’deki sonucun ons altındaki agresif bir tepkiye neden olması beklenebilir. Dolayısıyla İngiltere tarafı daha yakından izlenmeli. Akşam saatlerinde yapılması beklenen oylama için kesin bir saat bulunmamakla beraber akşam saatlerinde daha dikkatli olmakta fayda var.

Teknik analiz: Ons altın teknik olarak yükselen kanalının üst bölgesindeki seyrine devam ediyor. Ancak 1298$ seviyesinin üzerine yükselmekte başarısız kalıyor. Ons altın için en yakın destek 1290$ olarak izlenebilir. Bu destek noktasının altındaki kapanışlar ise 1285$ seviyesine doğru düşüşünü tetikleyebilir. Bu durumda ons altının daha da ivme kaybetmeye başladığını yorumlayabiliriz.

Destekler: 1290 /1285 / 1282
Dirençler: 1298 / 1300 / 1310

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN