Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (14.10.2019)

Altın için tablo olumsuz

Ons altın, ABD ile Çin arasındaki gelişmeler nedeniyle aşağı yönde tepki veriyor. ABD ve Çin’in uzun süredir devam eden ticaret müzakerelerinde kısmi anlaşmaya vardığı belirtildi. Ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump açıklamasında, 15 Ekim’de yürürlüğe girmesi planlanan, Çin’den ithal edilen toplam 250 milyar dolarlık ürün kalemine getirilecek gümrük vergisi artışının askıya aldığını duyurdu. Bu gelişmeler, piyasalarda ticaret savaşına yönelik endişelerin azalmasına neden olunca altın şimdilik kendisini besleyemiyor. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte ABD ile Çin arasındaki gelişmeler önemli olacaktır.

Teknik Analiz: Ons altın için 1485$ seviyesi izlenebilir. Altın bu seviyenin altına doğru hareketinde ısrarcı olması durumunda aşağı yönlü eğilimi adına önemli. Buna karşın, 1485$ bölgesinden tepkilerle karşılaşabiliriz. Ancak şimdilik yükselişinde çok güçlü olamadığını gözlemliyoruz. Ciddi bir yükseliş için 1500$ seviyesinin üzerini görmekte fayda var.

Destek: 1485 / 1482 / 1475
Direnç: 1492 / 1495 / 1500

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN