Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (13.01.2021)

Ons altın gerileyen tahvil faizlerinden güç buluyor

Ons altında işlemler bu sabah 1851 seviyesi yakınlarından geçiyor. Değerli metal, tahvil faizlerinin gerilemesi ve Dolar’daki değer kazanımının törpülenmesiyle bu sabah alıcılı hareket ediyor. Fed üyelerinden gelen tahvil alımlarını azaltmak için henüz çok erken olduğu ve parasal genişlemenin süreceğine yönelik açıklamalar Dolar’da değer kaybı için tetikleyici oldu. Dolar Endeksi 90 seviyesinin altına geriledi. Bugün, ABD’den gelecek Aralık ayı TÜFE rakamları ons altın için önemli olacak. TÜFE verisi beklenenden iyi gelirse tekrar tahvil faizlerinde yükseliş ve ons altında gerileme kaydedilebilir. Öte yandan koronavirüs ve teşvik paketi ile ilgili gelişmeler piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Teknik Analiz: Alçalan kanaldaki hareketine devam eden değerli metalde görünüm güçleniyor. 50 günlük ve 22 günlük ortalamaların aşılması halinde görünüm güçlenerek yükseliş hız kazanabilir. 50 günlük ortalama ile alçalan kanalın üst bandına denk gelen 1867 seviyesi önemli direnç seviyesi. Bu seviye yakınlarına gelinirse olası kar satışlarına karşın dikkatli olmakta fayda var. Değerli metal 1867 seviyesine yükselirse bu seviye yakınlarında stop loss belirlenerek short pozisyon denemesi yapılabilir. Buna karşın bu seviye aşılırsa 1876 seviyesindeki 22 günlük ortalama direnç olarak takip edilebilir. Olası düşüşlerde 1837 seviyesi destek konumunda.

Dirençler: 1867 / 1900 / 1927
Destekler: 1837 / 1800 / 1775

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN