Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (10.09.2019)

Ons altında gevşemeye başladı

Ons altın 1500$ seviyesinin altına doğru gevşemeye başladı. ABD ile Çin arasında endişeler sürüyor ancak Ekim ayında görüşme yapacakları için şimdilik piyasalar beklemede. Eylül ayında Fed’den bir faiz indirimi beklense bile Başkan Powell cuma çünkü açıklamalarında ekonomiye yönelik olumlu konuştu.

Bundan sonraki aylarda Fed’in faiz konusunda agresif olma ihtimali zayıflamış oldu. Diğer yandan, Ingiltere’de hükümetin erken seçim talebi ikinci kez reddedildi. Parlamentoda Brexit’i önlemeye dönük yasanın uygulanmasını zorunlu kılan bir tasarı kabul edildi. Parlamento, erken seçim oylamasının ardından 14 Ekim’e kadar tatile girdiğini bildirdi. Ingiltere tarafındaki bu gelişmede anlaşmasız Brexit’in önüne geçmeye çalışan bir durum olduğu için güvenli liman talebini zayıflattı.

Dolayısıyla bu gelişmeler ışığında ons altında 1500$ altına doğru bir hareket başladı. Ancak kalıcı olup olmayacağına dair net bir şey söylemek zor. Özellikle ABD Başkanı Trump tarafından gelebilecek bir tweet bütün senaryoları değiştirebilir. Bugün için takvim sakin olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın 1500$ seviyesinin altına doğru gevşedi. Altın için 1485$ ardından 1482$ bölgesi izlenebilir. Bu desteklerin de altına doğru hareketi ons altındaki geri çekilmenin daha da hızlanmasına neden olabilir. Buna karşın belli desteklerden gelebilecek tepki alımlarına karşı da dikkatli olmakta fayda var. Direnç olarak 1500$ takip edilebilir.

Destek: 1485 / 1482 / 1480
Direnç: 1495 / 1500 / 1505

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN