Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (10.01.2019)

Ons Altın Sabah Yorumu

Ons altında güvenli liman algısı devam ediyor

Kıymetli metal, 1290$ seviyesinin üzerinde seyrediyor. Piyasalarda risk unsurunu tetikleyen faktörlerin var olması, ons altının da yükselişini tetikliyor. Dün akşam Fed toplantısının aralık ayı tutanakları yayınlandı. Tutanaklarda, pek çok üye ek faiz artışlarında sabırlı olunması gerektiğini düşündüğü vurgulandı. Aynı zamanda aralık ayı faiz artışını desteklemedikleri de belirtildi. Dolar açısından pek olumlu olmamasına rağmen fiyatlamalar üzerinde sert bir hareket yaratmadı. Piyasaları en çok ilgilendiren ise ABD ve Çin arasındaki görüşmelerdi. Dün sonlanan görüşmeye dair bu sabah yapılan açıklamalar piyasaları tatmin etmedi. Açıklamada, Çin Ticaret Bakanlığı, müzakerenin karşılıklı anlayışı yükselttiği ve iki ülkenin endişelerinin çözümü için bir zemin oluşturduğu ifade ederek, tarafların yakın iletişimi sürdüreceğini aktardı. Bu açıklama tam olarak somut bir sonucu ifade etmediğinden piyasalarda negatif bir hava oluşmasına neden oluyor. Bugün veri bazlı bir hareket beklenmeyebilir ancak akşam saatinde Fed Başkanı Powell konuşması bulunuyor. Powell açıklamaları takip edilebilir.

Teknik analiz: Ons altın teknik olarak yükselen kanalının üst bölgesindeki seyrine devam ediyor. Ancak 1298$ seviyesinin üzerine yükselmekte başarısız kalıyor. Ons altın için en yakın destek 1290$ olarak izlenebilir. Bu destek noktasının altındaki kapanışlar ise 1285 seviyesine doğru düşüşünü tetikleyebilir. Bu durumda ons altının daha da ivme kaybetmeye başladığını yorumlayabiliriz.

Destekler: 1290 /1285 / 1282
Dirençler: 1298 / 1300 / 1310

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN