Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (09.01.2020)

Trump açıklamalarının ardından altın gevşedi

ABD Başkanı Trump İran hakkındaki açıklamaları sonrası piyasalarda bir rahatlama görüldü. Bu durum ons altının sert bir şekilde aşağı yönde tepki vermesine neden olmuş durumda. Yine de siyasi gelişmeler sürüyor. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de her iki ülkeden çıkacak söylemler önemli olacak. Bugün için takvim sakin ancak olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın için 1555$ seviyesi kritik destek konumunda. Bu desteğin altında kapanışlar altında satış baskısı açısından önemli olabilir. Bu durumda 1550$ ve altına doğru sarkabilir. Buna karşın, altın 1555$ seviyesinden tepki alırsa 1560$ ve üzerine doğru tepki vermek isteyebilir. Şimdilik bu haftaki sert yükselişin ardından hem haber akışlarının da desteğiyle aşağı yönde bir eğilim oluştuğu için olası olumsuz bir haber gelmedikçe yükselişinde bir süre zayıf kalabileceğini düşünüyoruz. Temkinli ve zayıf bir seyir izlenebilir.

Destekler: 1555 / 1551 / 1548
Dirençler: 1560 / 1562 / 1565

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN