Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (05.09.2019)

Ons altın için riskler sürüyor

Küresel piyasalarda konuştuğumuz riskler hala aynı. Bu risklerle ilgili gelen gelişmelere bakıldığında, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın 15 Ekim’de erken genel seçime gidilmesini öngören teklifi parlamentoda kabul etmedi. ABD Başkanı Donald Trump, New York’ta yapılacak BM Genel Kurulu görüşmelerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşme ihtimaline açık olduğunu söyledi. ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin Ekim ayının başında Washington’da gerçekleşeceği bildirildi.

ABD’den kanadından İran ve Çin’e yönelik iyimser gelişmeler şimdilik piyasaların nefes almasını kolaylaştırıyor. İngiltere cephesinde ise anlaşmasız Brexit’in önüne geçilmesi için parlamentonun tutumu çok önemli. Başbakan Boris Johnson erken seçimi gündeme getirdi ancak parlamentoda bu durum kabul edilmedi. Bu aralar, İngiltere’deki gelişmelerin biraz daha karışık olduğu görülüyor. Bu doğrultuda, ons altında da geri çekilmeler sınırlı kalıyor. Bugün için ABD’de açıklanacak veriler bulunuyor. Eylül ayı Fed toplantısı öncesinde açıklanacak verilerin, Fed’in politikasına yönelik beklentileri şekillendirebilir. Bu açıdan izlenmeli. Ons altında sınırlı tepkilere neden olabilir.

Teknik Analiz: Ons altında 1555$ seviyesi kritik direnç konumunda. Bu direncin altında olan ons altın şu sıralarda 1545$ bölgesinde fiyatlanıyor. Ons altın 1555$ direncini aşamazsa bu durum yükselişinde zorlanmasına neden olabilir. Ancak genel görünümde de, geri çekilmelerin sınırlı kaldığı bir ortam olarak karşımıza çıkıyor. Geri çekilmelerde ise ana destek olarak 1525$ izlenebilir.

Dirençler: 1550 / 1555 / 1560
Destekler: 1540 / 1530 / 1525

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN