Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (04.02.2019)

Ons Altın Sabah Yorumu

Ons altın soluklanıyor

Ons altın, 1315$ desteğinin altına doğru gevşemiş durumda. Son günlerde, 1325$ seviyesine doğru hızlı yükselişinin ardından ons altının biraz soluklandığını söyleyebiliriz. Bugün içinde sakin bir takvim olduğu için ons altında veri bazlı hareketler beklemiyoruz. Küresel borsalarda risk iştahının toparlanıyor olması ve ABD-Çin arasında piyasaları rahatsız edecek olumsuz bir durumun olmaması, ons altının da gevşemesini şu aşamada desteklemiş durumda. Ancak hala piyasalarda risk unsurunu tetikleyen faktörlerin devam ettiğini göz önünde bulundurursak, ons altının yönünü şimdiden aşağıya çevirdiğini söylemek için erken olabilir. Dolayısıyla, olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik analiz: Ons altında 1310$ seviyesi en yakın destek noktası olarak izleniyor. Bu desteğin üzerinde kaldığı sürece düşüşünde zayıf kalabilir. Yukarıda 1315$ ve 1320$ seviyelerini direnç olarak izleyebiliriz. Teknik göstergeler, şimdilik yükselişinde yorulduğunu gösteriyor. Ancak, ons altın, özellikle 1310$ seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü potansiyelini korumasını bekleyebiliriz.
Dirençler: 1315 / 1320 / 1326
Destekler: 1310 / 1305 / 1302

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN