Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (02.05.2019)

Fed sonrası ons altın zayıfladı

Fed’in ardından ons altın güçlenemiyor. Fed’in beklentiler doğrultusunda politika faizini değiştirmemesine rağmen, kararın ardından gelen açıklamalar önemliydi. Özellikle Trump’ın Fed’den faiz indirimini beklediğini belirtmesinin ardından dün akşam Fed Başkanı Powell sabırlı duruşlarını koruyacaklarını ve ekonominin beklentiler doğrultusunda ilerlediğini belirtti. Bu durum piyasalarda Dolar pozitif algı yaratırken, ons altında Dolar karşısında ivme kaybetti. ABD ile Çin görüşmelerine yönelik yeni bir gelişme yok ancak gelen açıklamalar her iki ülke arasında iletişimin sürdüğü yönünde. Görüşmeler gelecek hafta ABD’de devam edecek. Bu doğrultuda şimdilik piyasalarda risk unsurunu yükseltebilecek yeni bir gelişmenin bulunmaması ons altını besleyemiyor. Bugün ons altın için olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın 22 günlük ortalamasının denk geldiği 1285$ seviyesini aşmakta zorlanıyor. Bu seviyenin aşılması ons altında kazançları destekleyebilir. Ancak teknik olarak güçlü olmadığı için bu hareket bir süre gerçekleşmeyebilir. Buna karşın, aşağı yönde eğilim içerisinde olan ons altın için 1275$ / 1270$ en yakın destek noktaları olarak takip edilebilir. Bu destek noktalarının altındaki kapanışlar ons altında satış baskısı açısından kritik olabilir.

Dirençler: 1280 /1282 / 1285
Destekler: 1275 / 1270 / 1268

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN