Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (6.04.2021)

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1728 seviyelerinde başlangıç yapan altın fiyatlarında piyasalar Cuma günü ABD kanadından gelen beklentilerin üzerinde Tarım Dışı İstihdam verisine odaklandı. Mart ayında 916 bin artış kaydeden tarım dışı istihdam verisi ile birlikte ekonomik toparlanmaya dair beklentiler bir miktar arttı. Bu artan beklentilere ek olarak ABD kanadında aşılanma hızının artması ve işletmelere uygulanan kısıtlamaların azalması altın fiyatlarında baskıların oluşmasına neden oldu.

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Joe Biden’ın 2.25 trilyon dolarlık harcama paketi sonrasında yaşanan bu gelişmeler ile birlikte altın fiyatlarında dengelenmeler yaşandı. Haftanın ikinci işlem gününde piyasalar 17:00’da ABD kanadından gelecek olan İş İmkanları ve Personel Değişim Oranı verisini takip edecek. Veri ile birlikte dolar endeksinde volatilite artacaktır.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü toparlanma hareketlerinde sırasıyla 1740.63 – 1760.45 – 1781.50 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise sırasıyla 1715.03 – 1700.88 – 1675.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN