Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (31.07.2020)

Son zamanlarda gerçekleştirdiği hareketlenmeler ile birlikte dikkatleri en çok üzerine çeken ürünlerinden biri olan altın fiyatları kazanımlarını koruyor. ABD ile Çin arasında gerilimlerin artması, Fed’in güvercin tutumunun devam etmesi, Koronavirüs pandemisinin ekonomilerin üzerindeki etkisi ve bu etki ile hükümetlerin ek teşvikler açıklamaları; altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeleri destekleyen başlıca unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer yandan Kasım ayında ABD kanadında yaşanacak Başkanlık seçimleri oldukça önemli bir konu olarak yavaş yavaş karşımıza çıkmaya başlıyor. ABD Başkanı Donald Trump dün başkanlık seçimleri için erteleme önerisinde bulundu. Trump; mevcut şartlarda posta ile oy kullanılması halinde seçimlerin ABD tarihindeki en hatalı ve hileli seçimler olacağını; uygun ve güvenli şekilde oy kullanılana dek seçimlerin ertelenmesinin düşünülmesi gerektiğini belirtti. Bu öneri küresel bazda hareketliliği artırdı. Her geçen gün küresel bazda gündem yoğunlaşıyor ve bu yoğun gündemde altın fiyatları rekor seviyeler görüyor. Piyasalar gelişmeleri yakından takip ediyor.

Haftanın son işlem gününde XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak 1981.19 – 1990.01 – 2000.60 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1942.20 – 1924.29 – 1904.25 seviyeleri ise destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN