Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (30.07.2020)

Son zamanlarda gerçekleştirdiği fiyat hareketlenmeleri ile dikkatleri üzerine çeken altın fiyatları kazanımlarını koruyor. Yukarı yönlü hareketlenmeler dün ABD kanadından gelen haber akışları ile desteklendi. Fed açıklamasına göre küresel finans sisteminin dolar arzına erişimi için acil durum önlemlerini uzattı. Bu haber akışı altını destekledi. Bununla birlikte akşam saatlerinde Fed faiz oranı kararını açıkladı ve beklentilere paralel olarak faiz oranlarında değişikliğe gidilmedi.

Böylelikle Fed politika faizini %0 – 0.25 aralığında bıraktı ve geçici likidite swap hatları gibi önlemlerin uzatıldığı belirtildi. Bu gelişmeler doların önemli para birimleri karşısında değer kayıpları yaşamasına neden oldu. Gün içerisinde Amerika kanadından gelecek olan ekonomik veriler takip edilecek. 15:30’da ABD’de büyüme ve işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ekonomik verileri fiyatlar üzerinde volatilitenin artmasına neden olacaktır.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerin devamında sırasıyla 1981.19 – 1990.01 – 2000.60 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1942.20 – 1924.29 – 1904.25 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN