Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (28.03.2019)

Altın büyümeye ilişkin endişelerle kayıplarını korudu

Altın fiyatları, yatırımcıların dikkatlerini küresel büyüme görünümüne ilişkin endişelere çevirmeleri ve ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin yeniden ön plana çıkması ile birlikte kayıplarını korudu. Piyasalar, traderların ABD’de Cuma günü başlayan hisse senetlerinde ve Hazine tahvil faizlerindeki düşüşün abartılı olduğunu düşünmeleri ile birlikte yatışıyor. ABD ve Çinli yetkililer, ekonomik barışa giden uzun yolda ilk adım olabilecek bir anlaşmaya yakın olmaları ile birlikte, üst düzey ticaret görüşmelerine bu hafta başlıyor. Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Fed için aday gösterdiği Stephen Moore, New York Times!a verdiği mülakatta, ABD merkez bankasının gösterge faizi acil 50 baz puan düşürmesi gerektiğini söyledi.

Teknik olarak Ons altında saatlik grafikte 200 dak HO 1312$ seviyesinden geçiyor, gün içi oluşan fiyatlar bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece 1320-1350$ aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Ons Altın da kısa vadede 1300$ seviyesindeki destek, kırılmasıyla birlikte 1300$ seviyesinin altında kalıcı olup olmayacağı yakından izlenecek. Yukarı yönde 1318 ve 1323 direnç seviyesi olarak izlenirken, 1303$ ve 1300$ seviyeleri destek olarak izlenecektir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin